Sprievodcovia spomienkami....

Autor: Alexander Bacso | 19.6.2017 o 13:18 | (upravené 19.6.2017 o 16:23) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  77x

V každodennom živote potrebujeme sprievodcov,vo chvíľach všedných krásnych i ťažkých....Sú to ľudia medzi nami...My sme tí ľudia...

Každý z nás v živote už zablúdil alebo sa stratil. Napriek moderným technológiám, svetu internetu, to nie je problém. Tieto situácie nám prinášajú pocit bezradnosti, nervozity, frustrácie a hnevu. Hoci stratíme len čas. A na to naše miesto prídeme hoci neskôr, možno inokedy. Sú však chvíle, udalosti keď strata navždy....Rozhoduje sekunda a prítomná chvíľa sa stane poslednou, život človeka minulosťou.Úsmevy, pohľady, pohladenia, spoločné chvíle sa rýchlosťou blesku stanú spomienkami, nové už nebudú.Rozbije sa niečo v nás, to niečo čo sme mali spoločné s blízkym človekom čo odišiel navždy.Vtedy potrebujeme čo najviac spojencov, čo najviac spriaznených duší, ktoré tú ašu ubolenú a nalomenú, pofúkajú.

Každý z nás to zažil a žiaľ zažijeme to opäť. Je to kolobeh života. Vždy niekto nový na svet príde a bude milovaný a vždy niekto milovaný navždy odíde. Naši blízki majú v našom vnútri jedinečné miesto. Keď ich stratíme navždy, to miesto ostane biele a prázdne. Avšak malo by to byť len na krátky čas. Izba v duši s ich menom nesmie ostať prázdna. Zaplniť by ju mali zážitky, spomienky na veci všedné, nevšedné, na  strávený čas a udalosti spojené s tým našim blízkym človekom, navždy odídeným. Málokto sám dokáže tu izbu zaplniť, preto potrebujeme sprievodcov. Oni odoženú černotu, obrúsia hrany smútku. To miesto v nás, ktoré patrí iba tomu konkrétnemu človeku, ostane navždy vyplnené spomienkami na jeho život, ktorého sme boli súčasťou.

Ak vo vašom okolí postihne strata blízkeho, neodvracajte sa. I vás to určite zasiahne ale pomôžte mu, aby tú pomyselnú izbu s menom navždy odídeného blízkeho človeka, dokázal vôbec opäť otvoriť a začal napĺňať spomienkami.

Každý z nás je cítiacim človekom. Každý z nás bude potrebovať sprievodcu spomienkami a preto každý by sa mal aspoň pokúsiť byť sprievodcom.

Sám som veľa krát sprievodcu potreboval a tiež bol som sprievodcom.. Nie je to ľahké poraziť smútok a prázdno, človek sám to nezvládne.

Nikto,nikdy nenahradí človeka čo odišiel navždy. Môže však byť práve tým dôvodom, pre ktorý sa začne človek čo stratil blízkeho, cítiť lepšie a nie tak sám.Sme jeho sprievodcami spomienkami...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?